Kliniğimde Uyguladığım Tedaviler

Muayenehanemde, diş hekimliği alanında gerçekleştirilen tedavi türlerinin bir çoğunu uygulamaktayım.

root-treatment.fw

Kanal Tedavisi

Dişler, köklerinden içlerine giren damar ve sinirlerle beslenir ve canlılıklarını korurlar. Bu damar ve sinirlere, dişin özü veya pulpa adı verilir. Bazen çürük veya travma nedeniyle pulpa dokusu açığa çıkar ve dişlerde ani veya geçici olmayan kronik ağrılar ortaya çıkabilir. Bu durumlarda, kanal tedavisi yapılarak dişin pulpası uzaklaştırılır.

prosthodontics.fw

Protetik Tedavi

Dişlerin tedavisi, bazen dolgu gibi basit tedaviler ile gerçekleştirilememekte ve laboratuvar işlemi de gerektiren protetik tedavilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bazen bir, bazen birden fazla diş eksikliğinde, çenelerden alınan ölçü kayıtları ile eksik dişler veya büyük kayıplı dişler rehabilite edilebilmektedir. Üstelik, hastanın konfor durumuna göre sabit veya hareketli protezler de tercih edilebilmektedir.

tooth-extraciton.fw

Diş Çekimi

Kanal tedavisi ile kurtarılması mümkün olmayan ve vücut için enfeksiyon kaynağı olarak görülen dişler çekilerek, hastaya sağlığı geri kazandırılmaktadır.

impacted-tooth.fw

Gömük Diş Operasyonu

Ağız içinde kendine yer bulamadığı için sürememiş veya pozisyonu nedeniyle ağız içine yönelememiş olan ve gömük kalmış dişler operasyon ile çekilmekte ve hastalar sağlığına kavuşmaktadır.

tooth-restoration.fw

Diş Dolgusu

Sıklıkla çürük, bazen de travma nedeniyle, pulpası tam olarak etkilenmemiş olan dişler, diş ile biyolojik uyumlu maddeler ile doldurularak ilerleyici hastalık olan çürükleri veya hassasiyeti tedavi eder.

implant

Çocuk Diş Hekimliği

Çocuklar, ebeveynlerin kendilerini feda edebilecekleri aile üyeleridir. Tedavileri sırasında bilgilendirilmeleri haricinde, çocuklarına iyi davranıldığını görmek isteyeceklerdir. Ayrıca, çocuklardaki süt dişleri, yetişkinlere nazaran farklı tedavi prosedürleri gerektirebilmektedir.

bleaching.fw

Diş Beyazlatma

Güzel gülüşün sırlarından biri de, dişlerin sağlıklı olduğunun göstergesi sayılabilecek beyazlıktır. Her bireyin kendine has bir diş rengi vardır. Fakat bu renk, çeşitli kimyasallar ile açık tonlara getirilebilmektedir.

İmplant Tedavisi

Sıklıkla diş kayıpları sonrası, sağlıklı olan dişlerine müdahale edilmesini istemeyen hastaların tercihi olan implantlar, vücut ile biyolojik uyumlu titanyum vidaların çene kemiklerine yerleştirilmesi ve sonrasında protezlerin implantlardan destek alması ile sabit protetik tedaviler gerçekleştirilebilmektedir.